Kalender

November
M T O T F L S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
December
M T O T F L S
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
  • 41304725_10214958247044354_242302718897553408_n.jpg
  • 38270401_10217479066034988_3703477881897222144_n.jpg
  • 51635326_10218096008861267_2523671737443287040_o.jpg
  • 28055667_932554860236652_5434466819675177210_n.jpg
  • 40112754_10217750920709991_4145628237986267136_n.jpg
  • 30411583_10216042878724532_2678640849042014208_n.jpg
  • 28059300_932559620236176_6167791211284139497_n.jpg
  • 34840501_10217145138486989_2248315435567022080_n.jpg
  • 27971726_10212645672031058_425116255512196447_n.jpg
  • 31632006_1395164220583347_1100891197041278976_n.jpg
  • 51240505_1282778415194154_4773882589322674176_n.jpg
  • 40406206_10214910748616923_3317053712861495296_n.jpg
  • 50699280_1153363704832357_9070472167484817408_n.jpg
  • 36713714_1782545801824515_7852440165556420608_n.jpg
  • 48395831_1186307504875758_2971622451160547328_n.jpg
  • 44490328_10216961644610713_6614976528990076928_n.jpg
  • 45302279_10218264940921369_7734523882849173504_n.jpg
  • 27655126_932555390236599_3657610763179002648_n.jpg
  • 32169455_10216761126726954_5322137380860198912_n.jpg
  • 32873667_10214152523181761_2631453739872944128_n.jpg
  • 40140003_10217750916869895_433116218799423488_n.jpg
  • 48364438_10215338624770845_8851811585694367744_o.jpg
  • 26993807_10212493042935426_5528600881880380206_n.jpg
  • 40481223_687713331592306_7197689963402493952_n.jpg
  • 42969376_10214141141857354_904212880642015232_n.jpg
  • 43950453_10216949170298168_5731355667185270784_n.jpg
  • 35401055_10214803986510682_781739560324300800_n.jpg
  • 38085328_1732679343496831_8021026303463391232_o.jpg
  • 43244976_10214171794343647_2092022606457733120_n.jpg
  • 33766967_1774242635955816_7994163417625657344_n.jpg
  • 40510754_687713038259002_2985781274708279296_n.jpg
  • 40067172_10216762677848825_909669490562695168_n.jpg
  • 40685231_10216836478133786_3983423270429917184_n.jpg
  • 39755174_10216753508539598_1460865402690076672_n.jpg
  • 51449358_10218096010621311_1288144083155419136_o.jpg
  • 31957819_1696253030450396_7035298787539025920_n.jpg
  • 44884500_10215986007697756_1307730216356937728_o.jpg
  • 26815287_1647475425299205_3281184267008641128_n.jpg
  • 51196895_1676321615802672_3045245741166493696_n.jpg
  • 31870604_10216320242700061_1347414382732115968_n.jpg
  • 40129760_10213918591133240_1797397951715213312_n.jpg
  • 37559782_10216446308379628_643357668257300480_n.jpg
  • 38235202_10216982237727334_375140568394629120_n.jpg

Instruktion til Vandmændene

 

Ruter:

Ugens ruter findes frem fra “Rutekommoden” og lægges frem på rutehylden i klublokalet.

Forrige uges ruter lægges tilbage i "rutekommoden".

Væske:

Om lørdagen bringes vand og energidrik ud på ruten og stilles på stedet der er mærket V på rutekortet

* Mellem 15 og 20 km = 2 væskedepot

* Mellem 20 og 25 km = 3 væskedepoter

* Over 25 km = 4 væskedepoter

 

NB:

* Dunkene skal fyldes helt op!

* HUSK AT GØRE DUNKENE RENE EFTER BRUG - TAK.

  

Ruteplan og Vandmænd 2019 - Tryk på dagens rute, markeret med (km), så kommer ruten frem.

 

1. kvartal

Uge

Fornavn

Efternavn

Mobil

Rute

Mandag

Rute

Onsdag

Rute

Lørdag

 

1

Marianne

Eriksen

21671455

10-36 Strandhuse

10-53 Kikkenborgvej

20-15 Almind

 

 

Robert

Veilis

61688738

10,4 km (8,5/7,5 km)

11,4 km (10,4 km)

20,8 km(17,2/11,7km)

 

2

Gitte B

Anderson

25756312

10-42 Lærkevej

10-14 Kærlighedsstien

20-01 Agtrup

 

Mark

Anderson

27129049

10,3 km (9,1km)

10,0 km

20,8 km (12,6km)

 

3

Claus

Holmegaard Nystrup

29290610

00-15 Vester Ringg.

10-29 Høgestien

20-03 Houens Odde

 

Malene

Holmegaard Nystrup

27835653

9,7 km

12,8 km (10,6km)

20,8 km (14,8/9,5km)

4

Annette

C. Petersen

23639989

V10-51 Gl. Kongevej

10-24 Skydebanen

20-09 Tandholt

 

 

Michael

Andersen

22750302

10,6 km

12,6 km (10,4km)

21,5 km (15 km)

 

5

Anne

Kierkegaard

28597368

10-10 Slotssøen

10-45 Strandhuse

15-04 Hulskovvej

 

 

Hanne B.

Haagen

22588903

10,8 km (9,9 km)

13,5 km (10,6km)

18,0 km (12,7km)

 

6

Hanne

Boye

42636340

10-39 Dyrehavevej

10-09 Strandhuse

20-02 Stallerup Sø

 

 

Jan 

Lundsgaard

28785819

11,1 km (9,8km)

12,0 km(9 km)

20,5 km(12,9km)

 

7

Bettina K.

Kristensen

22629044

10-04 Lilballe

10-27 Mazantigade

20-16 Almind

 

 

John S.

Kristensen

40558525

12,9 km

13,0 km (10 km)

21,2 km(17,2/15,5km)

 

8

Michael

Pedersen

40880897

10-19 Brunebjerg

10-22 Lykkegårds.

20-4 Djævlekløften

 

 

Vivi

Sørensen

41615555

12,5 km(10,7km)

13,7 km(10,2km)

21,9 km (15 km)

9

Kjeld Søndergaard 60403551

10-11 Eltang Kirke

10-26 Munkevæng.

15-23 Nr. Bjert-Påby

 

 

Marianne Pedersen 26839347

14,8 km (9,6 km)

13,4 km(11,7km)

18,2 km(14km)

10

Lene

Guldbæk Arentsen

28955655

10-56 Stadionvej

15-8 Seest Kirke

20-13 Sdr. Stenderup

 

 

Mette

Gamst

61666057

14,1 km(13,1km)

15,2 km(9,3km)

24,5 km(20,5/11km)

 

11

Heidi

Guldahl Mortensen

40134016

10-57 Marielund

10-34 Stålvej

25-06 Taulov-Hulskov

 

 

Mona

Gravers Jensen

22156160

12,3 km (10,3km)

14,3 km(12,4/11,5km)

28,6 km(19,2/13,8km)

 

12

Erik

Lykkegaard Hansen

51902957

10-54 Lykkegårdsvej

10-40 Nr. Stenderup

25-05 Viuf-Dons M

 

 

Per Jacobsen 52789783

13,6 km

14,5 km

33 km

13 Martin Asmussen 22206922 15-28 Dalby

15-9 BramdNr.Bjert

25-02 Vrå
          16,2 km (10 km) 15,7 km (11,2km) 28,5 km (15km)

 

Instruktion til Vandmændene

Ruter:

Ugens ruter findes frem fra “Rutekommoden” og lægges frem på rutehylden i klublokalet.

Forrige uges ruter lægges tilbage i "rutekommoden".

Væske:

Om lørdagen bringes vand og energidrik ud på ruten og stilles på stedet der er mærket V på rutekortet

* Mellem 15 og 20 km = 2 væskedepot

* Mellem 20 og 25 km = 3 væskedepoter

* Over 25 km = 4 væskedepoter

NB:

* Dunkene skal fyldes helt op!

* HUSK AT GØRE DUNKENE RENE EFTER BRUG - TAK.

 

  

Ruteplan og Vandmænd 2019 - Tryk på dagens rute, markeret med (km), så kommer ruten frem.

    

2. kvartal

Uge

Fornavn

Efternavn

Mobil

Rute

Mandag

Rute

Onsdag

Rute

Lørdag

14

Karen

Schultz 40268520

15-01 Rebæk-Tved

15-02 Troldhedestien

25-07 Løverodde

 

 

Poul Carlsen

24797990

15,9 km (11,4 km)

18 km (15km)

32,2 km (13,4km)

15

Christina

Madsen 28299742

15-19 Lilballe

15-06 Dalby- Vonsild

20-21 Venusvej

 

 

Henrik Laursen  28299743

16,1 km (10,4km)

17,5 km (13,7km)

22,9 km (17,9km)

16

Melanie Eliasen

28284039

15-18 Drejens

15-03 Stallerup Sø

15-26 Golfbakken

 

 

     

16,2 km (11km)

18,4 km (12,9 km)

19,5 km (15km)

 

17

Charlotte

Svendsen 22721691

10-52 De to søer

10-08 Østervej

20-08 Donssøerne

 

 

Marianne

Rødtnes   40688556

11,9 km(9,6 km)

13,3 km (11,2km)

22 km(12,8+13,2km)

18

Søren

Larsen 22116306

10-21 Kobbelskoven

10-47 Lilballe Marielund

25-04 Påby

 

 

Torben

Jespersen 23230425 

12,1 km (9,7km)

13,9 km(8,3+11,1km)

25,5 km(19,2+15,5km)

19

Helle

Laursen 42456001

15-29 Lilballe

15-23 Nr. Bjert- Påby

20-02 Stallerup Sø

 

 

Lisbeth

Christensen

26204045

15,75 km (12,5 km)

18,2 km (14km)

20,5 km (12,9km)

20

Christian

Metais 52994516

10-42 Lærkevej

10-48 Skibdrætvej

20-04
Djævlekløften

 

 

Ivana

Vlahovic   26246210

10,3 km (9,1km)

12,9 km (9,5 km)

21,9 km (15km)

21

Lars

Rosenkrands Olsen 23300918

10-06 Bramdrupdam

10-25 Marielund

20-05 Ejstrup

 

 

Steffen

Hansen 21261473

12,3 km (9,5 km)

15,1 km(9,2+12,7km)

21,9 km (14,2km)

22

Martin

V Hansen 81641968

10-15 Golfklubben

10-23 Lindbækvej

20-12 Drejens

 

 

Rainar

Lange

 

23338789

11,9 km(7,5+10,5km)

12,1 km (11km)

20,5 km (14km)

23

Flemming

Stougaard 23608102

10-28 Sletteskovvej

10-33 Platinvej

20-14 Stubdrup

 

 

Mie

Stougaard  40297446

12,8 km (11,7km)

14,8 km (11,6km)

22,1km(15,3+11,8km)

24

Charlotte

Christensen 20631402

10-47 Lilballe

15-17 Østervej

20-08 Donssøerne

 

 

Jette

Maarup Larsen 29174061

13,9km (8,3+11,1km)

15,9 km (10,8km)

22 km(12,8+13,2km)

 

25

Busløb

Rute lørdag Gælder ikke

10-49 Kløvervej

10-30 Birkedam

20-11 Nr. Stenderup

 

 

 

 

 

11,2 km (8km)

12,8 km (11km)

20,3 km (10,8km)

26

Tina

Mundt Larsen 22137619

10-02 De tre sten

10-11 Eltang Kirke

20-09 Tandholt

 

 

 

   

12,4 km (10,0+7,5 km)

14,8 km (9,6km)

21,5 km(15km)

 

Instruktion til Vandmændene

Ruter:

Ugens ruter findes frem fra “Rutekommoden” og lægges frem på rutehylden i klublokalet.

Forrige uges ruter lægges tilbage i "rutekommoden".

Væske:

Om lørdagen bringes vand og energidrik ud på ruten og stilles på stedet der er mærket V på rutekortet

* Mellem 15 og 20 km = 2 væskedepot

* Mellem 20 og 25 km = 3 væskedepoter

* Over 25 km = 4 væskedepoter

NB:

* Dunkene skal fyldes helt op!

* HUSK AT GØRE DUNKENE RENE EFTER BRUG - TAK.

 

  

Ruteplan og Vandmænd 2019 - Tryk på dagens rute, markeret med (km), så kommer ruten frem.

 

3. kvartal

Uge

Fornavn

Efternavn

Mobil

Rute

Mandag

Rute

Onsdag

Rute

Lørdag

27

Claus

Holmegaard Nystrup 29290610 

00-02 Golf -Marielund

10-55 Skovens bakker

15-18 Drejens

    Malene Holmegaard Nystrup 27835653  9,7 km 12,5 (10km) 16,2 km (11 km)

28

Hanne

Bjerrum Haagen 22588903 

10-35 Sygehus-Br.dam

10-17 Rytterskolevej

15,03 Stallerup Sø

   

Anne

Kierkegaard 28597358 

10,0 km

12,5 km (9,5 km)

18,4 km (12,9 km)

29

Anette

Peters 24669022

10-13 Kolding Fjord Nr.Bjert

10-08 Østervej Skov.

15-30 Plovfuren Se.

   

Simon

Tonsberg    20760178

10,2 km

13,3 km (11,2 km)

18,1 km (14,5 km)

30

Else

Kildevang Madsen 40826362 

10-52 De 2 søer

10-38 Fabriksvej

20-16 Almind

   

Knud Erik

Madsen  23213833

11,9 km (9,6 km)

13,8 km (12,2/11,2 km)

21.2 km (17,2/15,2 km)

31

Jonas

Tröster 31162585 

10-20 Birkemose

10-25 Marielund Stra.

20-05 Ejstrup

 

 

   

12,5 km

15,1 km (12,7/9,2 km)

21,1 km (17,5/14,2 km)

32

Torben

Stolten Thomsen 21203610

10-54 Lykkegårdsvej

15-01 Rebæk - Tved

20-01 Agtrup-Bjert

   

 

   

13,6 km (11 km)

15,9 km (11,4 km)

20,8 km (12,6 km)

33

Gitte Grønbæk 30921776

15-11 Plovfuren

15-19 Lilballe

20-06 Vranderup

   

 

   

15,4 km (13,2/10 km)

16,1 km (10,4 km)

24 km (13 km)

34

Anita 

 Reimers Theisen 22417299

10-12 Fjorddalen

15-24 Stallerup Harte

20-07 Viuf

   

 

   

11,0 km

18,5 km (12,5/10,5 km)

24,7 km (11,8 km)

35

Rene'

Mortensen 23353441 

10-31 Rævebjerg

15-09 Bram.dam-Nr. Bjert

25-06 Taulov Hulskov

   

 

   

13 km (9,7/6,7 km)

15,7 km(11,2)

28,6 km (19,2/13,8 km)

36

Flemming

Rigenstrup 20209862

10-16 Skibdrætvej

15-20 Rådvad

25-05 Viuf Dons Møl.

   

Kim 

Nørgaard 20971504 

12,5 km (9,5 km)

17 km (14/11,5 km)

33 km (18,1/13 km)

37

Christina

Fuglsbjerg 26287806

10-32 10km Testrute

15-19 Lilballe

25-08 Eltang Harte

   

Eigild

Smidt 30578313

10,0 km

16,1 km (10,4 km)

28,1 km (14 km)

38

Birgit

Roed Sørensen 61770759

10-50 Drejens Fynsvej

10-18 Vejlevej

20-08 Donssøerne

   

Sanne

Norup Kjær 42218820

11,3 km (10 km)

12,5 km (9,9 km)

22,0 km (13,2/12,8 km)

39

Heidi

Holt 40707112

10-41 Kokholm

10-15 Golfklubben

20-10 Agtrup-Dalby

 

Torben

Skovsted Holt 21264374

10,2 km (7,8 km)

11,9 km (10,5/7,5 km)

22,7km (17+12,8 km)

 

Instruktion til Vandmændene

Ruter:

Ugens ruter findes frem fra “Rutekommoden” og lægges frem på rutehylden i klublokalet.

Forrige uges ruter lægges tilbage i "rutekommoden".

Væske:

Om lørdagen bringes vand og energidrik ud på ruten og stilles på stedet der er mærket V på rutekortet

* Mellem 15 og 20 km = 2 væskedepot

* Mellem 20 og 25 km = 3 væskedepoter

* Over 25 km = 4 væskedepoter

NB:

* Dunkene skal fyldes helt op!

* HUSK AT GØRE DUNKENE RENE EFTER BRUG - TAK.

 

  

Ruteplan og Vandmænd 2019 - Tryk på dagens rute, markeret med (km), så kommer ruten frem.

 

4. kvartal

Uge

Fornavn

Efternavn

Mobil

Rute

Mandag

Rute

Onsdag

Rute

Lørdag

40

Anette

Ronby 26829998

10-36 Strandhuse

10-23 Lindbæksvej

20-17 Stubdrup-Harte

 

 

Mogens

Hinrichsen 53394045

10,0 km (8,5/7,5 km)

12,1 km (11,0 km)

21,7 km (13,2 km)

41

Rikke

Wraae Holst 20964176

10-05 Kløvervej

10-26 Munkevænget

20-10 Agtrup-Dalby

 

 

 

   

11,0 km (10,0 km)

13,4 km (11,68 km)

22,7 km (17/12,8 km)

42

Charlotte

Møller Hansen 26446987

10-29 Høgestien

10-25 Marielund Strh

20-15 Alminde

 

 

Jesper

Damkjær Hansen 52412604

12,8 km (10,6km)

14,9 km (12,7/9,2 km)

20,8 km (17,2/11,7 km)

43

 Palle

Plougholt Andersen 40165756 

10-33 Platinvej

15-17 Østervej

20-13 Sdr.Stenderup

 

 

 Jette

H Pedersen 25333775 

14,8 km (11,6 km)

16,1 km (10,8 km)

24,5 km (20,5/11 km)

44

Heine

Worm 61203007

10-37 Sygehus

10-19 Brunebjerg

20-08 Donssøerne

 

 

 

   

10,9 km (10,3 km)

12,5 km (10,7 km)

22,0 km (13,2/12,8 km)

45

Lone

Toftild 60111392

10-24 Skydebanen

10-09 S.huse-B.gården

20-11 Nr.Stenderup

 

 

Poul

Bjerre Toftild    40645041

12,6 km (10,4km)

12,0 km (9,0 km)

20,3 km (10,8 km)

46

Anette

Sødequist 60248661

10-22 Lykkegårdsvej

10-44 Nr Bjerg - Strandhuse

20-01 Agtrup

 

 

Henrik

Sødequist 29641532

13,7 km (10,2 km)

11,8 km (10,1 km)

20,8 km (12,6 km)

 

47

Bent

Hansen 24653045

10-49 Kløvervej

V10-51 Gl Kongevej

20-7 Viuf

 

Henning

Poulsen 29125829

11,2 km (8,0 km)

10,6 km

24,7 km (11,8 km)

 

48

Charlotte

Bruun 30586284

10-39 DyrehavevejBrd

10-08 Østervej Skovv

20-18 Fjord.Bramd.

 

Lars

Bruun 28562070

11,1 km (9,8 km)

13,3 km (11,2 km)

21,6 km (13,2/16,6 km)

49

 Simon

 Tonsberg 20760178 

10-27 StrhMazantig.

10-38 Fabriksvej

20-5 Ejstrup

 

 

 

   

13,0 km (10,0 km)

14,2 km (11,2/12,2 km)

21,9 km (17,5/14,2 km)

 

50

 

   

10-18 Vejlevej

10-45 Strandhuse

     Juleløb       

 

 

 

   

12,5 km (9,9 km)

13,5 km (10,6 km)

1-2 timer

 

51

Hans Ludvig

Westh

22220981 

10-41 Kokholm

10-32 10km Testrute

00-01 Strandhuse + 00-23 Golfklubben

 

10,2 km

10,0 km

9,2 km  7,8 Km

52

Hans Ludvig

 Westh

22220981 

V10-50 strandhuse

10-10 Slotssøen V.vej

15-32
Hulskovvej
Sdr Vilstrup

 

 

10,3 km

10,8 km (9,9km)

19,2 km (13,9/11,7 km)


 
             
               

 

 

Instruktion til Vandmændene

Ruter:

Ugens ruter findes frem fra “Rutekommoden” og lægges frem på rutehylden i klublokalet.

Forrige uges ruter lægges tilbage i "rutekommoden".

Væske:

Om lørdagen bringes vand og energidrik ud på ruten og stilles på stedet der er mærket V på rutekortet

* Mellem 15 og 20 km = 2 væskedepot

* Mellem 20 og 25 km = 3 væskedepoter

* Over 25 km = 4 væskedepoter

NB:

* Dunkene skal fyldes helt op!

* HUSK AT GØRE DUNKENE RENE EFTER BRUG - TAK.